Categories

Oprava autoskla

Newsletter

V  dobe internetu a YouTube kanálu  sa objavujú videa ako lahko a lacno sa dajú zrenovovať svetlomety. Pri sledovaní niektorých videi sa niekedy zamýšlam či aj toto je možné. Dnes už viem,že nie všetko čo na prví pohlad vyzerá ako dobrý nápad na videu, v skutočnosti ide len o sledovanie toho daného kanála . Najčastejšou otázkou, ktorú mi zákazníci kladú je, či mám skúsenosti s renováciou za pomoci zubnej pasty alebo wd 40. Priznám sa, videl som to na YouTube, ale nejak ma to nezaujalo. Myslím si ,že zubná pasta je určená na zuby a nie na svetlomety. Kedže zákazníci, ktorí už vyskúšali tento spôsob renovácie svetlometov neboli veľmi spokojní. Spravil som si svoj vlastný test, aby som vedel porovnať, či sa oplatí alebo neoplatí takáto renovácia. Priznám sa, nikdy pred tým som to nerobil a teda pred samotnou renovaciou  som si prezrel viac videí s renovaciou za pomoci zubnéj pasty a wd 40. Inšpirácie je na internete viac než dosť.  Ako dopadla táto renovácia si môžete pozrieť v dvoch častiach na videu . Prvé video bolo natočené v novembri a druhé v apríli 2019.

Prvá časť:

Druhá časť:


Čo sme sa naučili. 

V dnešnej dobe sa dá sada na renováciu svetlometov zakúpiť už pod 14 eur na dva svetlomety. Za zubnú pastu som zaplatil 3.50 € . Za príslušenstvo nula eur, keďže som pracoval s použitým náradím bežným v domácnosti. Rozdiel 10.50 €. Pracoval som na jednom svetlomete približne 20 minút. Ak by som renovoval dva svetlomety predpokladaný čas 40 minút.

Zhrnutie : cena material zubná pasta 3.50 €, čas 40 minút, zlepšenie priblížne o 70 % trvácnosť 1 mesiac. 

Cena sady značky Jasné svetlomety MAX : 14.90 € čas 30 minút zlepšenie o 99 % trvácnosť 2 roky.  

Ak by sa niekomu chcelo každý mesiac po dva roky prebrusovať svetlomety zubnou pastou minul by približne 12 zubných past v cene 42 € a čas 16 hodín a stále by to bolo tak na 70 %. Čo sa týka zubnej pasty bola vyrobená na zuby a na tie by som ju odporúčal aj nadalej používať. 

WD 40. Máme ho v každej domácnosti takže čo sme minuli nebudeme preratávať. Čas 2-4 minúty dva svetlomety. Zlepšenie 20-30 %, trvácnosť 1 týždeň. Túto metódu vôbec neodporúčam . Škoda času. 

Je na vás, aký spôsob vyskúšate . Ak ale máte problém so svetlometmy netreba to podcenovať. Svetlomety sú dôležitou súčasťou auta . Nie len na krásu, ale aj na to, aby sme boli videní a aby sme aj mi dobre videli.